В Індії десятки тисяч фермерів на тракторах і конях штурмують столицю через нові закони

Багатотисячні мітинги відбуваються під час знакового свята в Індії — Дня республіки.

У столиці Індії Делі десятки тисяч фермерів на тракторах і конях вийшли на вулиці в знак протесту проти аграрних реформ, прорвали поліцейські та потрапили на територію історичного комплексу Червоний форт. Частина протестувальників прямує до будівлі парламенту країни. Більше читайте

Аби розігнати натовп, поліція почала бити мітингувальників кийками та випустила сльозогінний газ. За підтвердженими данними, один із учасників акцій загинув, коли його трактор перекинувся, а десятки поліцейських та протестувальників отримали поранення. В кількох районах Делі призупинена робота Інтернет-мережі, а деякі станції метро закриті. 

Влада погодилася дозволити фермерам влаштувати тракторний мітинг на околицях Нью-Делі, однак ті порушили домовленності,перелізли через барикади та бетонні блоки і добралися до Червого форту, символічної фортеці XVI століття, що за кілька кілометрів від центру столиці. 

Один з фермерів, якій перебував на валах Червоного форту, здійняв догори Нішан-сахіб — прапор сикхізму, однієї з течій індуїзму. 

“Ми протестували протягом останніх пів року, але уряд не потурбувався, аби нас вислухати. Наші предки кілька разів за всю історію “брали” цей форт. Це було послання до уряду, що ми можемо зробити це знову і масштабніше, якщо наші вимоги не будуть виконані”, – сказав він. 

Фермери протестують проти законів, за якими хліборобам дозволяється самостійно укладати контракти з аграрними компаніями на продаж майбутнього врожаю. На їхню думку, це призведе до поглинання фермерських господарств великими корпораціями. Водночас уряд запевняє, що реформи приведуть до лібералізації сільськогосподарського сектора. Більше читайте

Source: В Індії десятки тисяч фермерів на тракторах і конях вступили у жорсткі сутички з поліцією під час протесту – Світ – TCH.ua (tsn.ua)

  • 863